Jak zarabiać pieniądze pracując z domu - najlepsze sposoby w 2020 roku


Podczas trwającej pandemii wirusa COVID-19 wiele osób zastanawia się nad sposobami zarabiania pieniędzy bez wychodzenia z domu. W tym artykule pokaże Ci najlepsze  sposoby na pracę w domu oraz rozprawię się z pewnymi mitami dotyczącymi zarabiania bez wychodzenia z domu.Praca w domu - konieczność w 2020 roku - poznaj najlepsze metody zarabiania w sieci
Obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa zdecydowanie zwiększyła zainteresowanie pracą zdalną. Przestoje w pracach "stacjonarnych" i niepewność zatrudnienia zwiększają ten efekt.

Coraz więcej osób poszukuje więc metod na zarabianie pieniędzy bez konieczności opuszczania swojego miejsca zamieszkania.
Oczywiście metody zarabiania pieniędzy bezpośrednio z domu są możliwe dzięki wykorzystaniu technologii informatycznych i dotyczy usług i produktów które mogą być wytwarzane w sposób niematerialny.
Zawody takie jak pisarze,  tłumacze, programiści, graficy analitycy systemowi czy administratorzy systemów w sposób naturalny mogą pracować z domu, gdyż ich praca opiera się na środowisku wirtualnym a efekty ich pracy są rzecz jasna niematerialne.
Bez problemu można więc stworzyć tekst, raport czy program a następnie przekazać go do zleceniodawcy i odebrać należne wynagrodzenie.

Technologie takie jak w VPN, pulpity zdalne, komunikacja głosowa, telekonferencje przy wykorzystywaniu szybkiego go internetu jest wystarczająca do podejmowania większości pracy całkowicie zdanie.

W artykule chcę jednak skupić się na metodach dostępnych dla przeciętnego człowieka nie wymagającego od niego zmiany zawodu czy wieloletnich studiów.

Przestroga na początek - Uważaj na oszustów!
W sieci można natknąć się na reklamy cudownych sposobów na zarabianie w domu poprzez składanie długopisów wypełnianie ankiet i tego typu rzeczy.

Przestrzegam Cię przed tego typu ofertami gdyż często mają one znamiona oszust lub działają na granicy prawa.

Jeżeli w ofercie zarobkowania z domu znajdziesz konieczność zakupu jakieś rzeczy "na start" to na 99% mamy do czynienia z oszustwem lub bardzo wątpliwą ofertą. Może to być poradnik, pakiet startowy, ubezpieczenie czy cokolwiek. Towar taki jest najczęściej bezwartościowy lub bazuje na ogólnodostępnej wiedzy - którą możesz zdobyć sam - bezpłatnie - chociażby poprzez lekturę tego artykułu.

Pamiętaj, że wszelką wiedzę na temat zarabiania z domu można pozyskać i zweryfikować bezpłatnie.
Nie kupuj więc cudownych poradników i "pewnych" sposobów. Prawda jest taka, że osoby które to oferują - właśnie znalazły swój sposób na zysk - chcą zarobić na Tobie - nie bądź naiwny.
Spotkałem się z nawet reklamami z twarzami znanych takimi jak Zygmunt Solorz czy Robert Lewandowski. Reklamy te prowadziły do stron oferujących niewyobrażalne zyski - rodem Amber Gold - piramidy - pamiętaj to wszystko oszustwo.  

Sytuacja na świecie, z którą mamy obecnie do czynienia na pewno zwiększy zakres tego niemoralnego zjawiska dlatego przestrzegam cię abyś bardzo dokładnie sprawdzał oferty z którymi masz do czynienia.

Jakie są więc pewne sposoby na zarabianie pieniędzy w domu?

Jeżeli poszukujesz skutecznego sposobu na zarabianie pieniędzy bez konieczności inwestowania własnych środków to podaję Ci kilka sprawdzonych propozycji z których sam korzystam:

1. Załóż własnego bloga i zarabiaj na reklamach

 Jeżeli masz dużą wiedzę z jakiejś dziedziny oraz generalnie lubisz pisać i dzielić się swoimi przemyśleniami, to założenie bloga jest ciekawym sposobem na zdobycie dodatkowych środków finansowych. Istnieje wiele platform które pozwoli ci rozpocząć pracę nad swoim  blogiem bezpłatnie
Oczywiście na efekty twojej pracy przyjdzie trochę poczekać. Nie jest prawdą, że wystarczy utworzyć 3 artykuły ze zdjęciami i już możesz zarabiać setki złotych miesięcznie.

Niestety, aby blog został zakwalifikowany do programu monetyzacji takich jak Google Ads, musi posiadać unikalną i bardzo interesującą treść oraz mieć sporo czytelników, który docenią wartościową treść.
Objawia się to  na przykład poprzez chętne dzielenie się linkami w mediach społecznościowych. Im więcej osób dzieli się twoją treścią tym dla algorytmów Google twój blog jest bardziej wartościowy z punktu widzenia reklamodawców.

Nie jest to więc oferta dla osób które chcą tworzyć kolejnego bloga kulinarnego lub o modzie.
Prawda jest taka że tego typu blogów w sieci są tysiące i niestety większość z nich nie zarabia.

Jeżeli specjalizujesz się w dziedzinie która jest dość niszowa lub nie ma wiele interesujących stron internetowych w Twojej dziedzinie -  to może być Twoja szansa.
Zanim zaczniesz stworzyć swojego bloga zrób badanie (research) i dowiedz się jakie treści z danej dziedziny są dostępne w internecie, jak wiele osób odwiedza takie witryny - czy mają spory odzew wśród społeczności - np. dużą liczbę komentarzy.

Na realny zarobek z własnego bloga przyjdzie ci poczekać około pół roku - przy założeniu że pracujesz nad nim regularnie a wpisy pojawiają się minimum raz w tygodniu.
Jednak samo tworzenie bloga może być też wykorzystane do w działaniach związanych z pozycjonowaniem stron (SEO) i posiadanie bloga bez reklam - też może przynieść ci realne korzyści finansowe o czym napiszę za moment.


2. Otwórz kanał na YouTube i zostanie YouTuberem

O legendarnych już zarobkach youtuberów można przeczytać wszędzie. Nie daj się zwieść - nie jest to łatwy sposób na zarobek.
Próg wejścia do otworzenia własnego kanału w serwisie YouTube jest dużo wyższy niż w przypadku bloga.
Po pierwsze musisz posiadać sprzęt i oprogramowanie do montowania filmów, mikrofon oraz nieco elementarnej wiedzy z zakresu produkcji video.

Jeżeli mimo to chcesz spróbować zarabiać na YouTube, to ogólne zasady są bardzo zbliżone do tych, które podałem wyżej przy okazji tworzenia własnego bloga.
Otóż treści twoich filmów muszą być unikalne i niezwykle interesujące dla widzów.
Całość materiały audio i video musi być w stu procentach tworzona przez Ciebie  i musisz bardzo uważać na naruszenia praw autorskich. Oczywiście możesz korzystać z utworów opartych na licencjach Creative Commons lub całkiem publicznych ale nie każda licencja pozwala na późniejsze wykorzystanie komercyjne.

Pamiętaj o tym, że każdego dnia w serwisie YouTube pojawia się miliony godzin nowych nagrań i przebić się jest niezwykle ciężko.
Dodatkowym progiem wejścia do rozpoczęcia zarabiania jest uzyskanie progu 1000 subskrybentów i 40 tysięcy godzin oglądania twojego kanału miesięcznie.
Osobiście prowadzę kilka kanałów w YouTube i powiem ci że zdobycie 1000 subskrybentów to okres minimum jednego roku regularnej pracy nad kanałem.
Aktualnie tylko dwa moje kanały osiągnęły ten poziom.

Ile można zarobić na kanale YouTube ?

Moje 2 kanały generują dochód kilkaset złotych miesięcznie przy regularnym publikowaniu filmów co tydzień - przy około 3500 tysiącach subskrybentów - gdzie całość materiałów jest w języku angielskim. Rynek polski wypada na tym tle dużo gorzej.
Przykładowo kanał Pyta na YouTube w szczytach swojej popularności i milionach wyświetleń zarabiał zaledwie 10 tysięcy złotych miesięcznie - niestety przy zasięgu jaki posiadał ten kanał - to bardzo mało.

3. Zostań copywriterem i pisz teksty na zlecenie

Jak napisałem wyżej otwarcie własnego bloga i wypromowanie zajmuje kilka miesięcy - do roku ciężkiej pracy.
Na pierwsze zyski zatem przyjdzie ci czekać około roku.
Jeżeli masz talent do pisania tekstów, robienia researchu i zgłębiania nowych obszarów wiedzy możesz pracować dla kogoś.
Jest wiele firm które płacą za przygotowywanie tekstów marketingowych, promocyjnych lub o charakterze SEO. Zapotrzebowanie jest też na unikalne opisywanie z produktów w sklepach internetowych i tak dalej.
Na usługi copywriterskie zawsze będzie popyt - zwłaszcza teraz, gdzie coraz więcej firm przeniesie się do sieci.

O ile tworzenie własnego bloga czy kanału można uznać za prowadzenie własnej firmy to bycie copywriterem  jest pracą dla kogoś na etacie.

 Ile można zarobić jako copywriter?

Zazwyczaj praca copywriter rozliczana jest za efekt - często w formie stawki za 1000 znaków. Istnieją też metody rozliczania za stronę A4 etc, ale docelowo zawsze można je sprowadzić do stawki 1000 zzs (znaków ze spacjami) - która umożliwia łatwe rozliczanie.
Oczywiście stawki są zróżnicowane w zależności od poziomu wiedzy jaki powinien posiadać copywriter czyli od poziomu specjalizacji tekstu.
Oczywistym jest że na pisanie tekstów na blog kulinarny czy relacjonowanie wydarzeń sportowych czy kulturalnych będzie wyceniane niżej niż specjalistyczny artykuł na temat metod spawalnictwa czy biotechnologi, gdyż w tym przypadku należy posiadać bardzo specjalistyczną wiedzę lub zdobyć ją - inwestując swój czas.
Stawki zaczynają się nawet od 5 PLN za 1000 znaków - jednak ich jakość jest bardzo słaba.
Średnia stawka za teksty nie wymagające wielkiego wysiłku - czyli ogólnotematyczne "lanie
wody" to stawki na poziomie 10-15 PLN.
Górne widełki specjalistycznych tekstów to nawet 40-50 PLN za artykuł o długości 1000 znaków ze spacjami.

 Podobnie jak w przypadku własnego bloga - warto się specjalizować w dziedzinie w której czujemy się najlepiej.


Zostań ze specjalistą SEO i oferuj usługi pozycjonowania.

Tematyka usług z zakresu pozycjonowania stron jest bardzo bardzo szeroka i zapewne wykracza poza zakres tego artykułu
Zamieszczę to jednak kilka wskazówek i metod z obszar SEO które mogą być wykorzystywane do zarabiania pieniędzy.

Jednym z istotnych elementów w działaniach pozycjonowania stron jest tworzenie tak zwanego zaplecza czyli tematycznych stron zawierających unikalną i wartościową treść.
Linki pochodzące z zaplecza i kierujące do docelowej strony pozwalają na podniesienie jej pozycji w wynikach wyszukiwania.

 Zaplecza często Budowane są właśnie w formie blogów internetowych.
Jeżeli uda ci się stworzyć wartościowy blog o danej tematyce to możesz zaoferować swoje usługi i pobierać opłaty za udostępnienie linków czy artykułów sponsorowanych.
Możesz więc wykorzystać swój własny blog do SEO  i zarabiać na nim nawet jeżeli nie jest on przyjęty do programu monetyzacji.

W osiągnięciu tego celu pomocna mogą być fora internetowe dla specjalistów od pozycjonowania na których wymieniają się oni ofertami wzajemnego linkowania swoich zasobów.


Podsumowanie


Oczywiście artykuł ten nie wyczerpuje wszystkich możliwości zarabiania bez wychodzenia z domu. Przedstawiłem tu wyłącznie sprawdzone w praktyce metody, których sam używam z powodzeniem.

Ze względu na charakter swojej pracy nie jestem w stanie omówić do wszystkich sposobów, ale chętnie poznam Twoje własne, które możesz mi przekazać zostawiając komentarz pod tym artykułem.


Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Co wybrać - leasing czy najem długoterminowy - wady i zalety

Dlaczego lokaty są tak nisko oprocentowane w 2020 roku?